Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Makedonija: Više od 40 odsto građana podržava sporazum o imenu zemlje, a 35 odsto je protiv – na referendumu će „za“ glasati 88% Albanaca i 27% Makedonaca

Komentari (17) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 08 avgust 2018 02:25
Dejavu Stanković
Još nedostaje procena koliko će podržati novi naziv države t.j.koliko im fali do nato.
Tako blizu a tako daleko.
Preporuke:
14
3
2 sreda, 08 avgust 2018 08:28
ZR
Nešto mi deluje da se istraživanja i kod suseda rade po principu ko da tepsiju bureka, napišemo ono što želi da čuje...
Preporuke:
17
3
3 sreda, 08 avgust 2018 16:56
nebitan
Potpuno je nevažno koliko zatupljenih makedonaca podržava tihu eutanaziju svoje države, ta eutanazija biće sprovedena silom po receptu sličnom otcepljenju crnje gore. Za to otcepljenje je isto bilo oko 40% crnogorskih državljana (i isto su uglavno mto bili šiptari i muslimani), a onda je evrofašistička unija dekretom odlučila da na referendumu ne smeju da glasaju državljani crne gore sa prebivalištem u Srbiji, i broj montenegrina je sa 40% naglo skočio na 55.00001%, taman da referendum "uspe". Šiptari će u makedoniji još lakše navući potreban broj za glasanje, ima ih sigurno bar 300-400.000 koji već decenijama po potrebi izigravaju albanske albance, "kosovare" ili makedonske šiptare, šta se već traži u datom trenutku.
Preporuke:
31
4
4 sreda, 08 avgust 2018 17:46
no pasaran
Sve je to sjajno i bajno šiptarsko izjašnjavanje,samo po matematici,izgleda da ne prolazi.
Preporuke:
14
3
5 sreda, 08 avgust 2018 19:22
Causa Spectandum
E, kada ti siptar kroji kapu!
Preporuke:
24
3
6 sreda, 08 avgust 2018 19:43
Braćo naša Makedonci...
... nismo ni mi bolje sreće.

Vučić, Zaev - isto ti je.
Preporuke:
36
2
7 sreda, 08 avgust 2018 20:07
Znam ko su albanci.
To su arnauti.
Al’ ne znam ko su makedonci?
Preporuke:
11
9
8 sreda, 08 avgust 2018 21:31
Bonja
Dugo se uzdržavam od bilo kakvih komentara, ali ovo je stvarno zabrinjavajuće, pored sve naše muke i bede oko Kosmeta i vučića.. Elem, obratite pažnju na formulaciju pitanja za referendum, s obzirom da to najverovatnije i nas, nažalost, čeka: „Da li ste za članstvo u EU i NATO sa prihvatanjem Dogovora Republike Makedonije i Republike Grčke?“. Ne bi me čudilo da, ako ne daj Bože bude refernduma u Srbiji, pitanje bude slično, samo bez NATO-a: " Da li ste za članstvo u EU sa prihvatanjem Dogovora Srbije i Kosova?" A u tekstu se još kaže: "Istraživanje je pokazalo i da je samo petina ispitanika u potpunosti upoznata sa tekstom sporazuma o imenu između Makedonije i Grčke." Pametnom dosta.
Preporuke:
10
3
9 sreda, 08 avgust 2018 22:21
Bokelj
Mislim da neće proći ni 20 godina a za Makedoniju više niko neće znati ni da je postojala. Isto će se dogoditi sa Crnom Gorom. Možda nekome to izgleda nevjerovatno ali neka se prisjete Jugoslavije. Na temeljima na kakvima je građena Jugoslavija danas se grade Bosna, Makedonija i Crna Gora. Kako je prošla Jugoslavija znamo, a isto će tako proći i tri pomenute državice. Naravno da aktuelni vladari odnosno poglavice ovih državica to znaju ali njima je njihova karijera iznad svega. A narod koji pameti nema da bira bolju vlast mora da plati visoku cijenu.Žalosno je samo što se ta cijena ne plaća novcem već krvlju i životima.
Preporuke:
8
3
10 sreda, 08 avgust 2018 23:14
@ Znam ko su albanci.
Makedonci su većinom Srbi, koji su od AVNOJ-a dobili državu, od teritorije oduzete od Srbije. Oni bi se i vratili svojoj matici Srbiji, ali im to ne dozvoljavaju razne manjine i etničke grupe. Takvima je lakše da upravljaju državom Makedonijom, pa makar se zvala i Severnom. Samo da se ne nazove pravim imenom - Južna Srbija.
Preporuke:
10
8
11 četvrtak, 09 avgust 2018 00:53
Despina
Konstrukcija samog referendumskog pitanja je, ovog puta, troslojna: EU, NATO, promena imena i veoma podseca (konstrukcijom) na ono iz 1991: "Da li ste za samostalnu Makedoniju s pravom da stupi u buduci Savez suverenih drzava Jugoslavije" (dvoslojna). Tada, niko nije ni pominjao nekakav savez drzava bivse Jugoslavije.
Od onda, dobili su svoju "samostojnost", etnicki cist Albanski deo istocne Makedonije, ravnopravnost albanskog jezika, izgubili ime!
Da li su svesni koji im je krajnji skor?
Preporuke:
12
0
12 četvrtak, 09 avgust 2018 09:29
Zoran
Pricao sam sa Makkedoncem u Grckoj pre par nedelja. Jedno 3 dana na plazi, skoro po 3, 4 sata. Steklao sam utisak d aon nema nista protiv ovog imena Makedonije. Radi kao profesor makedonskog iu skoli, zena radi kod privatnika... Kaze d aoni sa Siptarima u Makedonij ii nemaju probleme, ali su problme ovi na Kosovu. Prica kako sui ih Grci proterali iz Makedonije posle 2. sve rata i dodaje da je Grcka u sustini bila fasisticka drzava u toku 2. sv. rata. Plate su kao kod nas, a za Vucica kaze da je populista i da su takvog imali pore ovog sadasnjeg i u Makedoniji.
Preporuke:
1
4
13 četvrtak, 09 avgust 2018 09:49
Caribrod
Najbolje u svemu ovome,clanstvo u Nato, je sto ce se Makedonija otarasiti destruktivnog srpskog uticaja kojem je bila izlozena u proslom veku! Federalizacija zemlje izmegu Albanaca I slovenskih Makedonaca odvijace se u okviru Nato sa sto manje turbulencija I bez mogucnosti raspada zemlje..pritom ce I makedonci proci bolje kudikamo nego izvan Natoa. Grcka I Bugarska postace garanti njihove drzavnosti, sto je I istorijski ispravno jer "makedonsko pitanje" je samo recidiv istorijskog bugarsko grckog teritorijalnig spora!
Preporuke:
1
8
14 četvrtak, 09 avgust 2018 11:05
@ Caribrod
"Grcka I Bugarska postace garanti njihove drzavnosti, sto je I istorijski ispravno jer "makedonsko pitanje" je samo recidiv istorijskog bugarsko grckog teritorijalnig spora!"

Slučajno ili namerno je zaboravljen treći garant - Srbija. Jer je Srbija u I Balkanskom ratu oslobadjala današnju Makedoniju od turskog okupatora. A u II Balkanskom ratu je Srbija branila od bugarske okupacije. To Makedonci ne treba da zaboravljaju. Ne može jedna šačica delegata na AVNOJ-u, pod vodjstvom bivšeg austrougarskog kaplara, da Srbiji oduzme deo teritorije i od nje napravi državu. To što je tada radio AVNOJ, sada radi NATO, hoće da oduzme Srbiji Kosovo i Metohiju.
Preporuke:
7
0
15 četvrtak, 09 avgust 2018 14:53
Caribrod
@
Pa u drugom balkanskom ratu su upravo makedonsko opolcenje t.e. makedonski dobrovoljci u sastavu bugarske armije porazili srpsku vojsku kod Kalimanci..I time nakon Bregalnice osujetili dalji prodor! Makedonski Bugari branili su svoju zemlju od srpske vojske...Inace rezultat drugog balkanskog produkt je rumunjske vojske I turske, a ne srpske I grcke...
Ali bugarska vojska bila je na Trakijskom frontu gde su bile najzesce borbe!
Iako bez Rumuna I Turaka, izasla bi lako sa srpskom I grckom vojskom u drugom balkanskom..tim vise sto u njenom sastavu bilo je I desetine hiljada Bugara upravo iz Makedonije!
Preporuke:
2
1
16 četvrtak, 09 avgust 2018 15:58
Kajmakčelan
U bitci na Kajmakčelanu Srbi su ratovali protiv Makedonaca iz 11. makedonske divizije i sa 2 divizije Bugara kojima je komandovao Makedonac Kliment Boyadzhiev, koji je u ranijim bitkama 1915 na Moravi i Kosovu žestoko porazio srpsku vojsku

U toj jesenjoj ofanzivi srpske vojske 1916.u smrt poslano oko 27.000 srpskih vojnika da bi pomjerili front za samo nekoliko kilometara
Preporuke:
1
1
17 subota, 11 avgust 2018 00:16
Filozof
Zašto sjeverna makedonija
Bolje južna Srbija možda bi više makedonaca
Glasalo a manje šiptara ;-)
Preporuke:
1
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner